O nas

Kapiodoro - Miejsce, które pokochało wielu gości

Restauracja z 25-letnią tradycją

Historia naszej rodzinnej kuchni sięga połowy lat 60-tych kiedy to Państwo Regina i Kazimierz Grendowie zaczęli prowadzić pierwszą wspólną restaurację ,,Tramp" w miejscowości Mikołajki.

Regina wspaniała ciepła osoba uczyniła z kuchni swoje królestwo, przygotowując coraz to wspanialsze dania z tradycjonalnych polskich receptur oraz własnego doskonalenia, samym zapachem przyciągała klientów.

Kuchmistrz Kazimierz

Kazimierz, zawsze uśmiechnięty, pomysłowy kuchmistrz o wybrednym guście stawiał polską gościnność ponad wszystko. Razem potem przez wiele lat czując wspólną pasję do sztuki kulinarnej podejmowali się do prowadzenia następnych jadłodajni (Restauracje: na ,,Na Skarpie, Łabędź, Kozioł, Pod Sosnami", ,,Nowa" i inne), dając przykład najlepszym polskim restauratorom.

Swoje zamiłowanie do kuchni zaszczepili w swoich dzieciach: ,,Moja mama zawsze od progu wołała do nas: jesteście głodni?! Ugotowałam przepyszny obiad!" mówi Pani Dorota, właścicielka Restauracji Kapiodoro. Rodzinna tradycja gotowania przetrwała do dziś, sposoby na przygotowywanie potraw, dokładanie starań do doskonałości smaków oraz dbałość o klienta.

Od 1997 roku jako Restauracja Kapiodoro

Restauracja Kapiodoro powstała w 1997 roku. Położona w malowniczej miejscowości Ruciane-Nida w samym sercu Mazur, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Na początku swojego istnienia w karcie menu były tylko: kuchnia polska i włoska, lecz smak i wygląd tych potraw przebijał inne.

Sam lokal i jej ogródek nie robiły swoim rozmiarem wrażenia, tak po prostu kilka stolików wewnątrz i na zewnątrz, jednakże klimat jaki zapanował tam od pierwszych dni wywarł wielki wpływ na przyciągnięcie wielu gości. Wielkie wrażenie zrobiła na gościach specjalnie przygotowana receptura na ciasto do pizzy. Dzięki czemu restauracja szybko zdobyła swoją popularność.

Zmiany na lepsze

Przez 19 lat swojego istnienia Restauracja ,,Kapiodoro" zmieniła się bardzo. Wygodna, przestronna, designersko urządzona sala powstała z myślą o przyjmowaniu większej liczby gości. Sala ,,Pałacowa" przygotowana medialnie, służy jako miejsce biznesowych spotkań jak również dla tych, którzy chcą przeżyć wyjątkowe chwile tylko w gronie najbliższych.

Nowo powstały ogródek został stworzony z myślą o zróżnicowanym mazurskim klimacie, tak aby w letnim sezonie cieszyć się świeżym powietrzem, w inne pory roku cieszyć się ciepłem kominka. Jedynie w pierwszej sali niebo na suficie nadal jest to samo...

Wyśmienita karta menu

Karta menu, co roku wzbogacana o nowe dania, które zadowolą nawet najwybredniejsze gusta klientów ze wszystkich stron świata. Im więcej lat pracujemy, tym więcej pozytywnych opinii słyszymy na temat restauracji.

Imprezy okolicznościowe

Restauracja Kapiodoro dysponuje ok 80 miejscami siedzącymi w wewnętrznej sali (pomieszczenie klimatyzowane).
Ok 50 miejscami siedzącymi w sali bankietowej (wyposażona w multimedialnie, przyciemniana).
Ok. 90 miejsc w ogródku z przodu lokalu (osłonięty ogródek z ogrzewaniem).
Ok. 45 miejsc w ogródku z tyłu lokalu
Organizujemy: cateringi, przyjęcia, wesela i imprezy okolicznościowe